Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz
Ahmet Rüştü Demirel
Ahmet Rüştü Demirel

1/1/1923-6/17/1924

Refik  Birgen
Refik Birgen

6/17/1924-3/23/1925

Mehmet Münir Ertegün
Mehmet Münir Ertegün

3/23/1925-4/24/1929

Cemal Hüsnü Taray
Cemal Hüsnü Taray

10/31/1930-3/23/1936

Vasfi  Menteş
Vasfi Menteş

8/19/1936-10/19/1942

Yakup Kadri Karaosmanoğlu
Yakup Kadri Karaosmanoğlu

11/3/1942-9/30/1949

Yakup Kadri Karaosmanoğlu
Yakup Kadri Karaosmanoğlu

5/29/1951-7/13/1954

Faik Zihni Akdur
Faik Zihni Akdur

10/12/1954-10/2/1957

Fahreddin Kerim Gökay
Fahreddin Kerim Gökay

11/30/1957-7/14/1960

Zeki  Kuneralp
Zeki Kuneralp

8/16/1960-1/7/1964

Adnan Kural
Adnan Kural

4/8/1964-7/4/1965

Nejad Kemal Kavur
Nejad Kemal Kavur

7/9/1965-12/26/1966

Necmettin Tuncel
Necmettin Tuncel

12/27/1966-7/16/1969

Cemil  Vafi
Cemil Vafi

7/31/1969-7/13/1972

Suat  Bilge
Suat Bilge

9/29/1972-12/26/1979

Doğan Türkmen
Doğan Türkmen

12/27/1979-1/1/1984

Özdemir Yiğit
Özdemir Yiğit

1/1/1984-1/1/1986

Haydar  Saltık
Haydar Saltık

1/1/1986-1/1/1989

Behiç Hazar
Behiç Hazar

1/1/1989-1/1/1992

Aydın Yeğen
Aydın Yeğen

1/1/1992-1/1/1993

Kaya  Toperi
Kaya Toperi

1/1/1993-6/1/1993

Rıza Türmen
Rıza Türmen

1/1/1995-1/1/1996

Taner Baytok
Taner Baytok

1/1/1996-1/1/1998

Erdal Tümer
Erdal Tümer

11/16/1998-8/1/2000

Metin Örnekol
Metin Örnekol

8/15/2000-11/16/2004

Alev Kılıç
Alev Kılıç

11/20/2004-6/14/2009

Mustafa Oğuz Demiralp
Mustafa Oğuz Demiralp

10/9/2009-7/16/2010

Tanju  Sümer
Tanju Sümer

8/1/2010-7/31/2014

Mehmet Tuğrul Gücük
Mehmet Tuğrul Gücük

8/1/2014-8/2/2016

İlhan Saygılı
İlhan Saygılı

11/14/2016-

Monday - Friday

09.00 - 12.30

4/14/2017 4/17/2017
5/25/2017 5/25/2017
6/5/2017 6/5/2017
8/1/2017 8/1/2017
9/1/2017 9/1/2017
12/25/2017 12/26/2017
1/1/2018 1/2/2018