İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması, Mehmet Akif Ersoy'u Anma Ve Çanakkale Fotoğraf Sergisi

Bern Büyükelçiliği 19.03.2013

 

T.C.

BERN  BÜYÜKELÇİLİĞİ

Lombachweg 33, 3006-Bern, Tel:031-3597080,

E-posta:consulate.bern@mfa.gov.tr, Web:www.bern.be.mfa.gov.tr

 

 

 

İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması,

 Mehmet Akif Ersoy'u Anma ve Çanakkale Fotoğraf Sergisi

 

                                        

 

Büyükelçiliğimiz tarafından 17 Mart 2013 tarihinde Aarburg'da "İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması, Mehmet Akif Ersoy'u Anma ve Çanakkale Fotoğraf Sergisi" konulu etkinlik düzenlenmiştir.

 

Etkinlik, Çanakkale Savaşı'yla ilgili fotoğrafların yer aldığı Serginin açılışıyla başlamıştır. İsviçre'de öğrenim gören öğrencilerimizin bir ön elemeden geçtikten sonra yer aldıkları Yarışmanın birinci bölümüne 1-5. sınıflardan sekiz öğrenci, ikinci bölümüne ise 6-9. sınıflardan altı öğrenci katılmışlar ve İstiklal Marşımızın 10 kıtasını ezbere, büyük bir başarıyla, okumuşlardır.    

 

Anılan Programa TRT sanatçısı Emel Taşçıoğlu ve saz sanatçıları bir "Türk Halk Müziği Konseri" vererek katkıda bulunmuşlardır.

 

Yarışmanın birinci bölümünde Aarburg Türk Okulu öğrencisi Ceyda Kılıçkaya ve ikinci bölümünde Luzern Türk Okulu öğrencisi Fatih Furkan Yağan birinci olmuşlardır.

 

Program akışı içinde, İsviçre'de görev yapan öğretmenlerimiz tarafından Mehmet Akif Ersoy'un hayatı ve eserleri anlatılmış, "Çanakkale Şehitlerine" şiiri okunmuş, Mehmet Akif Ersoy ve Çanakkale Savaşı'yla ilgili belgesel filmler gösterilmiştir.

 

 

          T.C. Bern Büyükelçiliği

Related Documents

1

2

3

4